The 1234567890 day w Trójmieście?

Zbliża się szczególny (choć nic nie znaczący ;P) moment – znacznik czasu w Unixach osiągnie wartość 1234567890. Moment ów dla naszej strefu czasowej nastąpi dokładnie2009-02-14 00:31:30, czyli w nocy z piątku na sobotę.

Okazja do zaimprezowania jest, więc może gdzieś jakieś spotkanie?Żeby było odpowiednio klimatycznie proponuję miejsce wg XKCD Geo Hashing.

Niestety, dla naszego obszaru punkt spotkania wypada na Zatoce Gdańskiej. A że chyba nikt z nas po wodzie chodzić nie potrafi plus jest to niebezpiecznie blisko toru podejścia do ujścia Wisły (groziłoby staranowanie przez jakiś statek) proponuję (zgodnie ze schematem XKCD GH) przeniesienie się na najbliższy punkt dostępny, czyli Westerplatte. Plus (tu się odzywa wygodnictwo) jako że pewnie będzie gwiździć i mrozić proponuję miejsce gdzie będzie blisko do ciepłych wnętrz samochodów, czyli parking na Westerplatte. Proponuję początek jakieś 30 minut wcześniej, coby spokojnie dało się pogadać przed odliczaniem ;P

Impreza jest nieoficjalna, nie podejmuję się przyjęcia na siebie żadnych obowiązków związanych z koordynacją czy jakiejkolwiek odpowiedzialności za uczestników lub ich poczynania.

Dla porządku proponuję nie zabieranie ze sobą alkoholu, tylko napitki w stylu coli czy soku + chipsy i słodycze na zagrychę (zimno będzie, czekolada wskazana!).

12 responses on “The 1234567890 day w Trójmieście?

 1. ad

  z tego co widzę to równie blisko jest sopot i gdynia :) Parking na Westerplatte to chyba niezbyt bezpieczne miejsce nocą.Czy inne lokalizacje do spotkania będą brane pod uwagę?
  Pozdr
  ad

 2. zibi Post author

  Ne-e, Westerplatte jest najbliższe miejscu wyznaczonemu na sobotę przez XKCD GH. A co do bezpieczeństwa nocą – bywam tam co jakiś czas własnie nocami (może dlatego tam niebezpiecznie ;P). Policja pojawia się często, nigdy nie widziałem żadnego dymu. Jak są warunki to się parę aut ślizga – ogólnie spokój. A jak się jedzie w jakiejś grupie to już w ogóle luzik. A, jeszcze się tam pogranicznicy często szwędają.

 3. Goblin

  Postaram sie byc, nie bedzie to pierwszy raz jak z Zibim zawiniemy na westerplatte w srodku nocy i zupelnie nie ma w zwiazku z tym ryzyka jesli chodzi o bezpieczenstwo. Lokalizacja wbrew pozorom spokojna, patrol zawija dosc regularnie, a jak powszechnie wiadomo, „kiedy wrogow kupa, i Herkules dupa” wiec jak sie pojawi kilka osob to raczej my bedziemy postrzegani jako potencjalne zagrozenie przez zblakanych autochtonow.

  ps. jakby kogo trza bylo zwinac z okolic brzezno/wrzeszcz/przymoze/zaspa to moge zabrac

 4. Path

  ze cholera jestem w Paryzewie, taka dobra okazja by poswietowac… trudno bede swietowal tu :P

 5. zibi Post author

  Jak coś to transport na trasie Dworzec Główny PKP – Westerplatte – Dworzec Główny PKP się znajdzie – będzie nas parę osób samochodami. Zapotrzebowania na transport poproszę zostawiać tutaj ;P

 6. zibi Post author

  Wiem, ale niestety imprezę trzeba było planować z pewnym wyprzedzeniem i użyłem danych dla 13go (bo na 14go były jeszcze niedostepne).

 7. zibi Post author

  W sprawie transportu z dworca PKP proszę się ze mną kontaktować pod numerem 667956686, ale _TYLKO_ SMS-ami (rodzina będzie już spać). Jestem też większość czasu dostępny na jabberze jid:tapiau@gmail.com

 8. zibi Post author

  JJroman: no jo, właśnie przeczytałem jeszcze raz posta i widzę, że zabrakło info o przyjęciu wcześniejszej daty jako podstawy czasowej do GeoHasha.

 9. city

  Wszystkiego najlepszego z okazji imienin zboczeńcu!
  p.s. ale zdziadziałeś: cola + soki nie wierzę :)

 10. zibi Post author

  Któż to zawitał w me skromne łamy ;P
  Wiesz, starość – nie radość. Będąc kierowcą, mężem żonie, ojcem dzieciom itp to już nie wypada zalewać pały przy byle okazji ;P

  Ale nie martw się – nie zapomniałem jak smakuje piwo ;P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *